Мус за чистење на кожата

Мус за чистење на кожата Производители, добавувачи-MICHELSON BIOTECH CORP.
Ние би сакале да се воведе нашата компанија како водечки производител, на снабдувачот, извозникот на Мус за чистење на кожата. Поради нашето долгогодишно аранжмани и долго искуство во оваа област, ние уверувам на професионални квалитетни производи по многу конкурентни цени. Ако сакате да добиете повеќе информации или примероци за испитување на квалитет, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Мус за чистење на кожата. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Мус за чистење на кожата кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Обезбедување на висок квалитет и добра услуга за потрошувачите е нашата управување со теорија. Задржи иновациите и постојано подобрување на нашите

Мус за чистење на кожата

е нашата развој на политиката. Ние сме во потрага очекуваме да се воспостави долгорочна соработка однос со тебе.
  • Мус за чистење на кожата - Skin Care Cleansing Mousse
Мус за чистење на кожата
модел - Skin Care Cleansing Mousse
Слабо кисело чистење&Мус за кондиционирање со манделична киселина и антиоксиданси темелно ја чисти кожата за да ја отстрани шминката,вишокот масло,затапени остатоци,и површински стари клетки на кожата,оставајќи ја кожата мека,мазна,освежен,и зрачи.Промовира раст на нови и поздрави клетки на кожата,го изедначува тонот на кожата и ја намалува промената на бојата.

Употреба:
Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Кожа растворлива во вода-пријателското масло за чистење тешко се распаѓа-до-отстранете ја шминката и ја отстранува нечистотијата и загадувањето на површината на кожата без тесни&чувство на сувост.Удобната формула победи’т да предизвикаат излив,и помага да се растворат нечистотиите додека зад себе остава хидриран финиш. Употреба:Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Формулиран со многу лесен детергент кој не се суши,оваа воздушна пена нежно ја мие нечистотијата,вишокот масло,и загадување на кожата,и продира во секоја пора во мрсна или акни-склони области со помала иритација и затегнатост.Со смирувачки и анти-воспалителни ботанички внатре,темелно го чисти лицето,оставајќи свиленкаста,нежен допир. Употреба:Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи
Извонредната формула темелно и удобно чисти,смирува,и тонови со длабоко навлажнувачки ефекти.Овој кремаст и лесен отстранувач на шминка веднаш ги брише нечистотиите и шминката.Остава вашата кожа да се чувствува чиста и освежена без никакви мрсни остатоци. Употреба:Нанесете да се исуши/влажна кожа и очи,користејќи ги прстите или памучна подлога.Исплакнете или отстранете го со чиста подлога. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Салицилна киселина во средствата за чистење лице обезбедува пилинг со навлегување во порите и отстранување на мртвата кожа,вишокот масло,и остатоци.Се покажува особено корисен за акни-склона кожа со отпушување на порите и спречување на нови избивања.За мрсна или комбинирана кожа,салицилната киселина го регулира производството на себум.дополнително,помага во намалување на митесерите и белите точки,што доведува до помазна текстура на кожата.Кога се користи заедно со други третмани за акни,салицилната киселина ги надополнува нивните ефекти со одржување на јасни пори и олеснување на апсорпцијата на активните состојки. Употреба:Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.