Серум против акни по најдобра цена во Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. специјализира во производство, снабдување и извозник Серум против акни, Со една фабрика во Taiwan. Таа ги зема науката и технологијата innovates како моќта на развој на претпријатието. Тоа се наведнуваат на истражување, експлоатација и производство на нови производи постојано. и нашето претпријатие е долгорочна производство снабдувач за многу меѓународни познати компании.

Серум против акни

Комбинирана формула на салицилна киселина(БХА)и алфа хидрокси киселини(АХА)може да ги ексфолира остатоците од кожата како сабо,порите,и флеки.Таа промовира површна ексфолијација и обновувањето на кожата е особено ефикасно.Редовната употреба може да ги намали видливите знаци на стареење и да ја обнови состојбата на кожата со јасност и цврстина. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот содржи 5~15%Манделинска киселина(во зависност од вашиот производ)во комбинација со хијалуронска киселина за безбедно пилинг.Нежната формула ја прави помалку иритирачка за кожата и функционира како моќен обрт на кожата-активирачка способност да ги победи акните,досадна кожа,нерамна текстура,хиперпигментација,фини линии и брчки,што резултира со поживописни,младешки изглед. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
pH приближно 3.Формулата 6 содржи гликолна киселина со повеќе антиоксиданси и состојки за заживување внатре за најдобра ефикасност и помала иритација.Тоа помага да се исчистат порите,намалување на фините брчки,и ги избледуваат темните дамки.Покрај тоа,формулата истовремено предизвикува хидратација на кожата при пилинг на мртвата кожа.Серумот го подобрува изгледот на текстурата на кожата со континуирана употреба,оставајќи ја вашата кожа посвежа,посветла,и помек. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
За отстранување на досада и грубост,формулата помага да навлезе во затнатите пори и потоа ја раствора нечистотијата и вишокот секрет на себум.Може да го осветли тенот и да го минимизира изгледот на стареењето.Спојот на алфа хидрокси киселина и бета хидрокси киселина создава моќна хемиска ексфолијација за разградување на црните и белите точки.Редовната употреба може да спречи избивање и да ги отстрани недостатоците предизвикани од стареењето,оштетување на сонцето,и лузни од акни. Клучни состојки:Алфа хидрокси киселина,Бета хидрокси киселина,Мадекасозид Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Серум против акни, треба да знаете за највисок квалитет на Серум против акни производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan.
Бидејќи ние се грижиме нашите клиенти како што се грижат, освен нашата компанија се стави голема инвестиција за развивање на нови предмети. До-to-date технологија ќе го направи нашиот

Серум против акни

повеќе совршен и направи нашиот живот повеќе шарени. Еднаш ви треба, ние сме тука за вас.