Пена за чистење на лицето

Пена за чистење на лицето | MICHELSON BIOTECH CORP.
MICHELSON BIOTECH CORP. е познат производител, на снабдувачот и извозник на Пена за чистење на лицето, Фабрика во Taiwan. Врз основа на воведување на сите видови на таленти, во духот на постојана иновација и подобрување на квалитетот, со искреност како наш штит за да се исполнат барањата на клиентите, нашата фабрика се контролира квалитетот во процесот на дизајн, производство и испорака, обезбедување добар квалитет на производите за секој клиент. Ние ќе го задржи одличен квалитет, добра репутација постојано. Надеваат дека ќе добијат скапоцени идеи и предлози од домашни и overseas'friends. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа жешка точка и излегувам за убав утре заедно.
Најдете и купете Пена за чистење на лицето по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Пена за чистење на лицето во Taiwan.
Ние сме професионални производител и извозник на

Пена за чистење на лицето

. Покрај тоа, ние исто така може да се произведуваат производи, како на вашите примероци и цртежи.
  • Пена за чистење на лицето - Facial Foam Cleanser
Пена за чистење на лицето
модел - Facial Foam Cleanser
Формулиран со многу лесен детергент кој не се суши,оваа воздушна пена нежно ја мие нечистотијата,вишокот масло,и загадување на кожата,и продира во секоја пора во мрсна или акни-склони области со помала иритација и затегнатост.Со смирувачки и анти-воспалителни ботанички внатре,темелно го чисти лицето,оставајќи свиленкаста,нежен допир.

Употреба:
Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи
Enquiry Now
производи Листа
Кожа растворлива во вода-пријателското масло за чистење тешко се распаѓа-до-отстранете ја шминката и ја отстранува нечистотијата и загадувањето на површината на кожата без тесни&чувство на сувост.Удобната формула победи’т да предизвикаат излив,и помага да се растворат нечистотиите додека зад себе остава хидриран финиш. Употреба:Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Слабо кисело чистење&Мус за кондиционирање со манделична киселина и антиоксиданси темелно ја чисти кожата за да ја отстрани шминката,вишокот масло,затапени остатоци,и површински стари клетки на кожата,оставајќи ја кожата мека,мазна,освежен,и зрачи.Промовира раст на нови и поздрави клетки на кожата,го изедначува тонот на кожата и ја намалува промената на бојата. Употреба:Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Извонредната формула темелно и удобно чисти,смирува,и тонови со длабоко навлажнувачки ефекти.Овој кремаст и лесен отстранувач на шминка веднаш ги брише нечистотиите и шминката.Остава вашата кожа да се чувствува чиста и освежена без никакви мрсни остатоци. Употреба:Нанесете да се исуши/влажна кожа и очи,користејќи ги прстите или памучна подлога.Исплакнете или отстранете го со чиста подлога. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Салицилна киселина во средствата за чистење лице обезбедува пилинг со навлегување во порите и отстранување на мртвата кожа,вишокот масло,и остатоци.Се покажува особено корисен за акни-склона кожа со отпушување на порите и спречување на нови избивања.За мрсна или комбинирана кожа,салицилната киселина го регулира производството на себум.дополнително,помага во намалување на митесерите и белите точки,што доведува до помазна текстура на кожата.Кога се користи заедно со други третмани за акни,салицилната киселина ги надополнува нивните ефекти со одржување на јасни пори и олеснување на апсорпцијата на активните состојки. Употреба:Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.