Масло за отстранување на шминка

Масло за отстранување на шминка по најдобра цена во Taiwan.
Ние производство, снабдување и извоз Масло за отстранување на шминка кој е произведен со најдобар квалитет на материјалот и се нудат како по клиент спецификации во Taiwan. Нашите производи се прилагоди според специфичните барања на клиенти во различни дебелини, должини и големини. Опремени со high-end објекти и тим од високо квалификувани и искуство професионална MICHELSON BIOTECH CORP. thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Масло за отстранување на шминка, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за отстранување на шминка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Ние гаранција ние мора да ви ги задоволи со нашите производи и услуги. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите

Масло за отстранување на шминка

, Можете да ни каже. Ние ќе ви даде првични одговор. Ако сте заинтересирани во нашите производи или сакате да истрага, Ве молиме слободно да контактирајте не или можете да e-mail на нас. Придружете ни се сега!
  • Масло за отстранување на шминка - Makeup Remover Oil
Масло за отстранување на шминка
модел - Makeup Remover Oil
Кожа растворлива во вода-пријателското масло за чистење тешко се распаѓа-до-отстранете ја шминката и ја отстранува нечистотијата и загадувањето на површината на кожата без тесни&чувство на сувост.Удобната формула победи’т да предизвикаат излив,и помага да се растворат нечистотиите додека зад себе остава хидриран финиш.

Употреба:
Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Формулиран со многу лесен детергент кој не се суши,оваа воздушна пена нежно ја мие нечистотијата,вишокот масло,и загадување на кожата,и продира во секоја пора во мрсна или акни-склони области со помала иритација и затегнатост.Со смирувачки и анти-воспалителни ботанички внатре,темелно го чисти лицето,оставајќи свиленкаста,нежен допир. Употреба:Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи
Слабо кисело чистење&Мус за кондиционирање со манделична киселина и антиоксиданси темелно ја чисти кожата за да ја отстрани шминката,вишокот масло,затапени остатоци,и површински стари клетки на кожата,оставајќи ја кожата мека,мазна,освежен,и зрачи.Промовира раст на нови и поздрави клетки на кожата,го изедначува тонот на кожата и ја намалува промената на бојата. Употреба:Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Извонредната формула темелно и удобно чисти,смирува,и тонови со длабоко навлажнувачки ефекти.Овој кремаст и лесен отстранувач на шминка веднаш ги брише нечистотиите и шминката.Остава вашата кожа да се чувствува чиста и освежена без никакви мрсни остатоци. Употреба:Нанесете да се исуши/влажна кожа и очи,користејќи ги прстите или памучна подлога.Исплакнете или отстранете го со чиста подлога. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Салицилна киселина во средствата за чистење лице обезбедува пилинг со навлегување во порите и отстранување на мртвата кожа,вишокот масло,и остатоци.Се покажува особено корисен за акни-склона кожа со отпушување на порите и спречување на нови избивања.За мрсна или комбинирана кожа,салицилната киселина го регулира производството на себум.дополнително,помага во намалување на митесерите и белите точки,што доведува до помазна текстура на кожата.Кога се користи заедно со други третмани за акни,салицилната киселина ги надополнува нивните ефекти со одржување на јасни пори и олеснување на апсорпцијата на активните состојки. Употреба:Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.