Висок квалитет Серум против стареење Добавувач, производител од Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. е на високо-технолошкиот претпријатие професионално ангажирани во производство, снабдување и извозник Серум против стареење производи и сродни професија услуги. Имаме години искуство за извоз па само бидете сигурни да прават бизнис со нас, ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Ајде да сакаат и да работат напорно за посветла иднина.

Серум против стареење

S1 GHK-Cu СуштинаКожа-пријателска формула комбинира висока-крајни технологии за насочување на повеќе знаци на стареење на кожата одеднаш.Клучната состојка бакар пептид,познат и како бакар-GHK(или GHK-Cu)е извонредно регенеративно соединение кое може да помогне во оживување на оштетената кожа предизвикана од сонцето и другите фактори на животната средина. Производите што содржат бакар се здобија со зголемена популарност во анти-стареење на пазарот за нега на кожа во текот на изминатите децении.Бакар-GHK како анти-состојката што старее може да игра улога во намалувањето на брчките на кожата,опуштеност,и грубост.Овие промени,како и недостатокот на иритантност,му даде на бакарот важен статус во анти-стареење на пазарот за нега на кожа. S2 активирачки активаторСодржи биотиноил трипептид,Палмитоил трипептид-5,Палмитоил тетрапептид-7,Палмитоил олигопептид.Тие дејствуваат важно во рецептот,не само што го зголемува својот фокус на целокупното здравје на кожата, туку и ја подобрува стабилноста и активноста на GHK-Cu по мешањето заедно. Употреба: Отворете ги капачињата од шишињата S1&S2,истурете го S2 Triggering Activator во S1 GHK-Cu Суштина,вметнете ја капачката во шишето S1 и цврсто затворете,потоа нежно протресете го 15 секунди. Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Најдобар период на употреба,во рок од еден месец по мешањето. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот комбинира глутатион*,ефикасен антиоксиданс против стареењето на кожата,со ултра-нискомолекуларна хијалуронска киселина,чија молекуларна големина е помала од 100 kDa за да се направи апсорпцијата полесна и побрза.Оваа комбинација ќе направи секоја капка серум да навлезе во подлабоките нивоа на кожата со навлажнување одвнатре..Со редовен третман на серумот,значително го намалува формирањето на фини линии и ја зголемува еластичноста на кожата. *Глутатион(GSH)широко постои во клетката на животните и растенијата,а исто така е молекула која се наоѓа природно во човечкото тело која е направена од аминокиселините-глицин,Л-цистеин,и Л-глутамат. Употреба: Притиснете го копчето на капачето и направете го глутатионот во прав да падне во серумот. Протресете го серумот,за да може добро да се измеша. Заменете го полна капачето. Нанесете на лицето по чистење и тонирање. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Кожата-пријателска формулација која е дизајнирана заедно од клиниките за кожа&нашата лабораторија.комбинира Ерготионеин*и високо прочистена хијалуронска киселина заедно.Ги намалува знаците на стареење како што се фините линии,динамични и изразни брчки.Со редовна употреба,помага да се зајакне бариерата на кожата против загадувањето на воздухот и слободните радикали. *Ерготионеинот главно се извлекува од печурките,а тоа е антиоксидантна аминокиселина која природно се јавува во телото.Не-токсични и чувствителни за човечкото тело,тоа е безбеден и силен анти-состојка за стареење. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Мешавина со висока концентрација на хијалуронска киселина и бакучиол*е супер анти-формула за стареење за лекување на брчки и хиперпигментација.За континуирана употреба,може да ги намали брчките,подобрување на цврстината на кожата,и ја намалуваат појавата на порите.Најдобар начин да се одржи супер меко,млад,и свилена кожа. *Бакучиолот главно се добива од семиња и лисја на растението Psoralea Corylifolia(Бабчи),кој е широко користен како лек во Кина и Индија.Се гледа како природна алтернативна состојка на ретинол,тој е многу побезбеден и понежен од Ретинол, но ја има истата ефикасност. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Новата развиена формула за фини линии и знаци на стареење.Нежна и кожа-пријателски анти-стареењето пептиди работи добро за повеќето типови на кожа.Антиоксидантните активни состојки се фокусираат на кожата’механизам за стареење,го инхибираат стареењето и промовираат регенерација на клетките.Со одлична хидратантна способност,го намалува губењето на влажноста на кожата,и обезбедува повеќе амино киселини кои ја негуваат кожата,оставајќи ја кожата мека и мазна.Кожата ќе стане поздрава и поцврста,ја враќа еластичноста и ги намалува брчките долго-термин користење. Клучни состојки:Анти-стареење на пептиди,Ресвератрол,Ниацинамид,Пантенол,Хијалуронска киселина Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Серум против стареење по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Серум против стареење.
Ние производ атрактивни и издржливи

Серум против стареење

за да се исполнат барањата на сите клиенти, нашата компанија ќе се придржуваат кон следниве правила: зелено aheadism, искрен-соработка, со врвен квалитет, hi-tech. Кој ги нашите производи се продаваат добро во целиот свет.