Миење лице со салицилна киселина

Информации за Миење лице со салицилна киселина Производител, добавувач од Taiwan.
Ние сме ангажирани во бизнисот за производство, снабдување и извоз на сите видови висок квалитет Миење лице со салицилна киселина. Ние строго се држиме до постојниот принцип на висококвалитетна брза испорака и најконкурентна цена. Ние како и секогаш ќе бараме соработка и ќе оствариме взаемна корист во билатералниот бизнис и трговијата со клиенти ширум светот.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Миење лице со салицилна киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Миење лице со салицилна киселина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Ние може да обезбеди со најдобрите

Миење лице со салицилна киселина

и внимателен по-служба. Освен тоа, нашиот квалитет контролори осигура дека само најдобрите и беспрекорна спектар е донесено на пазарот.
  • Миење лице со салицилна киселина - Water Clearing Salicylic Acid Face Wash
Миење лице со салицилна киселина
модел - Water Clearing Salicylic Acid Face Wash
Салицилна киселина во средствата за чистење лице обезбедува пилинг со навлегување во порите и отстранување на мртвата кожа,вишокот масло,и остатоци.Се покажува особено корисен за акни-склона кожа со отпушување на порите и спречување на нови избивања.За мрсна или комбинирана кожа,салицилната киселина го регулира производството на себум.дополнително,помага во намалување на митесерите и белите точки,што доведува до помазна текстура на кожата.Кога се користи заедно со други третмани за акни,салицилната киселина ги надополнува нивните ефекти со одржување на јасни пори и олеснување на апсорпцијата на активните состојки.

Употреба:
Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Кожа растворлива во вода-пријателското масло за чистење тешко се распаѓа-до-отстранете ја шминката и ја отстранува нечистотијата и загадувањето на површината на кожата без тесни&чувство на сувост.Удобната формула победи’т да предизвикаат излив,и помага да се растворат нечистотиите додека зад себе остава хидриран финиш. Употреба:Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Формулиран со многу лесен детергент кој не се суши,оваа воздушна пена нежно ја мие нечистотијата,вишокот масло,и загадување на кожата,и продира во секоја пора во мрсна или акни-склони области со помала иритација и затегнатост.Со смирувачки и анти-воспалителни ботанички внатре,темелно го чисти лицето,оставајќи свиленкаста,нежен допир. Употреба:Нанесете ја пената на лицето и масирајте ја во вашата кожа неколку секунди.Нежно исплакнете го лицето со вода за да ги отстраните нечистотиите. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи
Слабо кисело чистење&Мус за кондиционирање со манделична киселина и антиоксиданси темелно ја чисти кожата за да ја отстрани шминката,вишокот масло,затапени остатоци,и површински стари клетки на кожата,оставајќи ја кожата мека,мазна,освежен,и зрачи.Промовира раст на нови и поздрави клетки на кожата,го изедначува тонот на кожата и ја намалува промената на бојата. Употреба:Нанесете на влажно лице и нежно масирајте ја кожата со влажни врвови на прстите.Исплакнете темелно и исушете го со крпа. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Извонредната формула темелно и удобно чисти,смирува,и тонови со длабоко навлажнувачки ефекти.Овој кремаст и лесен отстранувач на шминка веднаш ги брише нечистотиите и шминката.Остава вашата кожа да се чувствува чиста и освежена без никакви мрсни остатоци. Употреба:Нанесете да се исуши/влажна кожа и очи,користејќи ги прстите или памучна подлога.Исплакнете или отстранете го со чиста подлога. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.