Информации за Серум за избелување Производител, добавувач од Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Серум за избелување и се уверам нашите клиенти за оптимални перформанси. Нашите производи се произведени со користење висок степен на суровина. Овие се користат во различни индустриски апликации. Тоа е произведен во согласност на меѓународните норми и стандарди и лесно може да биде персонализирана, како на клиент услов. Ние им нудиме на најконкурентни цени.

Серум за избелување

Овој серум комбинира висок процент на Транексамична киселина*со навлажнувачки фактори како глицерин и хијалуронска киселина за хидрирана,сјајна текстура на кожата.Лесно продира во кожата,ефективно,и безбедно.Секојдневната употреба може постепено да го забави механизмот на меланин,одржување на кожата да го осветли тенот. *Па-позната безбедна состојка за избелување: Максималната концентрација на прописите за Транексамична киселина е 2~3%. Намалете ја активноста на меланоцитите и пресретнете ги меланоцитите кои ги пренесуваат сигналните патишта. Прочистете ја кожата и зајакнете го сјајот на кожата. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот со безводна формула содржи висок процент(10~15%)од чист витамин Ц(Л-Аскорбинска киселина),што ја максимизира ефикасноста на витаминот Ц и ги концентрира неговите белење и антиоксидантни функции.Редовната употреба видливо ги намалува знаците на стареење и ја обновува кожата во осветлена и сјајна боја на кожата. Употреба:По чистење и кондиционирање на кожата,нанесете соодветна количина на лицето и вратот.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати. Забелешка:Витаминот Ц е многу високо активна антиоксидантна состојка.По користењето,Ве молиме затегнете го капачето на капачето за да избегнете влегување во воздух и влага,и држете се подалеку од сонце и висока температура.Ако се остави Витамин-На дното на шишето се формираат C кристали,тоа е нормална појава и не влијае на активноста. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
За оптимално избелување на кожата,формулата го комбинира Арбутин со навлажнувачки состојки за да ја подобри способноста за избелување,и ги става Мадекасозид и Алантоин за зголемување на кожата’бариерата за толеранција.Секојдневна употреба пред спиење за да помогне во намалувањето на пигментираните дамки,и промена на бојата на кожата.Со овој сјај и воден серум со инјектирање во кожата од ден на ден,нерамниот тен на кожата може да се униформира;Згора на тоа,може да го инхибира формирањето на меланин и да се врати во сјајни и здрави услови. Употреба:По чистење и кондиционирање на кожата,нанесете соодветна количина на кожата.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Формулата содржи прочистување и висок процент на ниацинамид*,во комбинација со Пантенол за подобрување на обновувањето на кожата.Редовната употреба може да ја направи кожата пофлексибилна и може драматично да ја осветли кожата. *Ниацинамид е форма на витамин Б3 широко користен во суплементи и кожа-производи за нега.Истражувањата покажуваат дека ниацинамид дава многу придобивки за нашата кожа.Одржувајте го нивото на керамид во кожата,содржината на влага на кожата,и ја подобрува микроциркулацијата на дермисот.Ниацинамид не само што има функција на избелување на кожата туку има и анти-воспалително помага при воспаление на кожата и може да ја подобри кожата’на здравјето. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Високо-Серумот за перформанси комбинира неколку ефикасни фактори за осветлување за да изгради беспрекорна кожа.Формулата го намалува изгледот на досада и го изедначува тонот на кожата.Редовната употреба може да го забави производството на меланин предизвикано од изложување на сонце,осветлување на постоечките темни дамки и лузни од акни. Клучни состојки:Транексамична киселина,Арбутин,Пантенол,Ниацинамид,Бакучиол,Вегански екстракти за избелување Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Да купувате со висок квалитет Серум за избелувањепо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Серум за избелување од компанија, производител, добавувач и фабрика во Taiwan.
На

Серум за избелување

извезени од нас се прецизно дизајниран од страна на нашиот тим од квалификувани лица и се достапни рамнодушен големини и форми. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!