Антиоксидативен серум | MICHELSON BIOTECH CORP.
Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите Антиоксидативен серум производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.

Антиоксидативен серум

Комбинира прочистени состојки на витамин Е,Сквалан,Сквален,Арган,и Marula за поддршка на здравата одбрана на кожата,подобрување на сјајот,и ги блокираат несаканите слободни радикали и загадувањето на животната средина.Долго-Терминската употреба ја одржува еластичноста и еластичноста на кожата за да ги спречи фините линии на лицето и симптомите на стареење. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Формула за заштита на кожата со ектоин*и хидратантните компоненти ја спречуваат кожата од оштетување на УВ и видливата светлина,дехидрација,и стресни фактори на животната средина.Серумот е во состојба да ја засили кожната бариера,смируваат иритираните,сува кожа и навлажнете ја кожата’површината за неколку секунди,оставајќи хидратантно и блескаво лице. *Ектоинот е природна состојка која се наоѓа во екстремофилите.Мултифункционални аминокиселински цели за заштита,поправка,и анти-стрес способности на човечката кожа. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот содржи рутин,Силимарин,и Ферулна киселина за поддршка на моќен антиоксиданс и анти-воспалителна формула.Со помош за намалување на вишокот слободни радикали во кожата,се хелатира со метални јони од надворешно загадување,а индиректно ја намалува оксидацијата.Комплексот ја ублажува кожата под стрес и ја зајакнува кожата’заштитниот надворешен слој,ја подобрува текстурата на кожата за здрав изглед,и ја зголемува бистрината и осветленоста на кожата. Клучни состојки:Рутин,Силимарин,Ферулна киселина Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Комплексот содржи моќни антиоксидантни и осветлувачки агенси со чист витамин Ц,Алфа Арбутин,и Ферулна киселина кои се раствораат во вода-бесплатна формула.Тој е способен да обезбеди антиоксидантни и осветлувачки способности за кожата и да ги намали знаците на стареење.Кожата станува подобра без изглед на темни дамки и нерамномерен тон на кожата.Како што минува времето,ја подобрува еластичноста на кожата и го намалува формирањето на фини линии. Клучни состојки:Аскорбинска киселина,Арбутин,Ферулна киселина Употреба:По чистење и кондиционирање на кожата,нанесете соодветна количина на лицето и вратот.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Забелешка:Витаминот Ц е многу високо активна антиоксидантна состојка.По користењето,Ве молиме затегнете го капачето на капачето за да избегнете влегување во воздух и влага,и држете се подалеку од сонце и висока температура. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Антиоксидативен серум по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Антиоксидативен серум.
Ние ќе ви обезбедиме најдобар квалитет

Антиоксидативен серум

и убаво услуги за сите клиенти, ние искрено се надеваме дека можеме да прават бизнис со клиенти во светот!