Серум со хијалуронска киселина

Висок квалитет и најдобра цена Серум со хијалуронска киселина во Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. е цитиран како познат производител, извозник и доставувач на Серум со хијалуронска киселина. Конкурентни цени, на кој тие се нудат да ги направи поатрактивни и неодолива. Го поздравуваме пријатели од целиот свет ја посетите нашата фабрика во сите time.so Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Најдете и купете Серум со хијалуронска киселина по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Серум со хијалуронска киселина во Taiwan.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и се чувствувате услуги на клиентите, ние веќе ужива долготрајни добар углед во оваа

Серум со хијалуронска киселина

поле пазарот.
  • Серум со хијалуронска киселина - Hyaluronic Acid Serum
Серум со хијалуронска киселина
модел - Hyaluronic Acid Serum
Содржи брилијантен асортиман на навлажнувачки состојки со висока-квалитетни и мулти-Хијалуронска киселина(Х.А.)Малата молекула H.А.може ефикасно да навлезе во кожата,помагаат за хидратација на површината на кожата,и ја зголемува влажноста и заситеноста на кожата.Макромолекуларна Х.А.помага да се апсорбира влагата во воздухот,воспоставува заштитна бариера за кожата,и го намалува испарувањето на водата.Со извлекување на влага за враќање на мекоста и мазноста,носи влажност и еластичност на кожата.

Употреба:
Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.

Enquiry Now
производи Листа
Серумот содржи екстракти од алое вера*заедно со прочистувачка хијалуронска киселина.Може да ја зголеми содржината на епидермалната вода и да ги зголеми резервоарите за вода.Во исто време,исто така може да ја подобри функцијата на бариерата на кожата и да го намали транс-загуба на епидермална вода.Полни и млади доаѓаат кај вас кога влагата е изобилна во кожата. *Никогаш не користете го изворот на Алое Вера кој е контроверзен за заштита и зачувување на животната средина Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Природната хидратантна формулација се состои од мали молекуларни навлажнувачи Algae Trehalose,навлажнувачки пептиди,и екстракти од алги.Обезбедува чувство на рамнотежа без мрсна текстура.Постојаното користење длабоко ја храни кожата,трансформирајќи ја досадноста и грубоста во свиленкаста,мазна,сјајна кожа. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Оваа формула вклучува прочистување на хијалуронска киселина,Пантенол,и хидратантни состојки за градење здрава кожа.Ја зголемува хидратацијата на епидермисот за да се изедначи грубоста,што резултира со навлажнета и еластична кожа.Ја задржува водата во кожата за да го ублажи чешањето предизвикано од сува кожа.Долго-терминот употреба може да ја подобри кожата’навлажнувачка способност,врати флексибилна кожа,и значително го подобруваат ефектот на следење-процедура за нега на кожата или шминка. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Исклучителна фузија на арган,ливада пена,и масла од семки од шипинка кои ќе ја револуционизираат вашата рутина за нега на кожата.Овој моќен еликсир добро делува на вашето лице.Луксузно негување,Аргановото масло длабински хидрира,враќање на полни и младешки сјај.Meadowfoam маслото создава непобедлив штит како заштитен слој додека се запечатува во скапоцена влага.во меѓу време,масло од семе од шипинка,полн со витални хранливи материи,ја подмладува вашата кожа,хипнотизирачки тен. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.