Ектоин серум

Ектоин серум Добавувач и производител во Taiwan.
Taiwan производителот, снабдувачот, MICHELSON BIOTECH CORP. беше добро познат компанијата да обезбеди Ектоин серум производи. Ние него го правиме и го прават строга контрола на квалитетот во нашата фабрика. Сите наши производи се во согласност и тестирани 100% пред породувањето. Нашите производи не се само прави маркетинг во светот, но, исто така, поставување на квалитет и trustable бренд. Ние секогаш имајте на иновации, одличен квалитет, со разумна цена и навремена испорака на ум за да се исполнат потребите на клиентите. Ние исто така нудиме многу видови на производи, добредојде на нашата веб-страница за да добиете повеќе информации! Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ектоин серум, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Ектоин серум

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
  • Ектоин серум - Ectoin Protection Serum
Ектоин серум
модел - Ectoin Protection Serum
Формула за заштита на кожата со ектоин*и хидратантните компоненти ја спречуваат кожата од оштетување на УВ и видливата светлина,дехидрација,и стресни фактори на животната средина.Серумот е во состојба да ја засили кожната бариера,смируваат иритираните,сува кожа и навлажнете ја кожата’површината за неколку секунди,оставајќи хидратантно и блескаво лице.

*Ектоинот е природна состојка која се наоѓа во екстремофилите.Мултифункционални аминокиселински цели за заштита,поправка,и анти-стрес способности на човечката кожа.

Употреба:
Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.

Enquiry Now
производи Листа
Комбинира прочистени состојки на витамин Е,Сквалан,Сквален,Арган,и Marula за поддршка на здравата одбрана на кожата,подобрување на сјајот,и ги блокираат несаканите слободни радикали и загадувањето на животната средина.Долго-Терминската употреба ја одржува еластичноста и еластичноста на кожата за да ги спречи фините линии на лицето и симптомите на стареење. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот содржи рутин,Силимарин,и Ферулна киселина за поддршка на моќен антиоксиданс и анти-воспалителна формула.Со помош за намалување на вишокот слободни радикали во кожата,се хелатира со метални јони од надворешно загадување,а индиректно ја намалува оксидацијата.Комплексот ја ублажува кожата под стрес и ја зајакнува кожата’заштитниот надворешен слој,ја подобрува текстурата на кожата за здрав изглед,и ја зголемува бистрината и осветленоста на кожата. Клучни состојки:Рутин,Силимарин,Ферулна киселина Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Комплексот содржи моќни антиоксидантни и осветлувачки агенси со чист витамин Ц,Алфа Арбутин,и Ферулна киселина кои се раствораат во вода-бесплатна формула.Тој е способен да обезбеди антиоксидантни и осветлувачки способности за кожата и да ги намали знаците на стареење.Кожата станува подобра без изглед на темни дамки и нерамномерен тон на кожата.Како што минува времето,ја подобрува еластичноста на кожата и го намалува формирањето на фини линии. Клучни состојки:Аскорбинска киселина,Арбутин,Ферулна киселина Употреба:По чистење и кондиционирање на кожата,нанесете соодветна количина на лицето и вратот.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Забелешка:Витаминот Ц е многу високо активна антиоксидантна состојка.По користењето,Ве молиме затегнете го капачето на капачето за да избегнете влегување во воздух и влага,и држете се подалеку од сонце и висока температура. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.