Серум со витамин Ц

Серум со витамин Ц Производители, добавувачи-MICHELSON BIOTECH CORP.
MICHELSON BIOTECH CORP. е производителот, снабдувачот и извозник на Серум со витамин Ц, Фабрика се наоѓа во Taiwan. со неколку години искуство, ние сме специјализирани за производство за него, Имајќи нашата сопствена фабрика, ние може да ви обезбеди со конкурентна цена и со добар квалитет. голема цел е добредојдена. Ако ви требаат повеќе информации за нас, Ве молиме слободно да не контактирате, ќе ни биде мило да разговараат со вас во детали.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Серум со витамин Ц. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Серум со витамин Ц кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Врз основа на концептот на "да ги сервисира клиенти со кредит" и управување со метод на "луѓе ориентирани", ние може да обезбеди клиенти со врвен квалитет

Серум со витамин Ц

со супериорен услуги. Ние веруваме дека можеме да создадеме повеќе можности за бизнис за вас, вашиот профит е она што ние се стремиме за, би сакале да соработуваат со вас! искрено поздрави пријатели од сите кругови да не посетите.
  • Серум со витамин Ц - Vitamin C Essential Serum
Серум со витамин Ц
модел - Vitamin C Essential Serum
Серумот со безводна формула содржи висок процент(10~15%)од чист витамин Ц(Л-Аскорбинска киселина),што ја максимизира ефикасноста на витаминот Ц и ги концентрира неговите белење и антиоксидантни функции.Редовната употреба видливо ги намалува знаците на стареење и ја обновува кожата во осветлена и сјајна боја на кожата.

Употреба:
По чистење и кондиционирање на кожата,нанесете соодветна количина на лицето и вратот.
Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.

Забелешка:
Витаминот Ц е многу високо активна антиоксидантна состојка.
По користењето,Ве молиме затегнете го капачето на капачето за да избегнете влегување во воздух и влага,и држете се подалеку од сонце и висока температура.
Ако се остави Витамин-На дното на шишето се формираат C кристали,тоа е нормална појава и не влијае на активноста.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Овој серум комбинира висок процент на Транексамична киселина*со навлажнувачки фактори како глицерин и хијалуронска киселина за хидрирана,сјајна текстура на кожата.Лесно продира во кожата,ефективно,и безбедно.Секојдневната употреба може постепено да го забави механизмот на меланин,одржување на кожата да го осветли тенот. *Па-позната безбедна состојка за избелување: Максималната концентрација на прописите за Транексамична киселина е 2~3%. Намалете ја активноста на меланоцитите и пресретнете ги меланоцитите кои ги пренесуваат сигналните патишта. Прочистете ја кожата и зајакнете го сјајот на кожата. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
За оптимално избелување на кожата,формулата го комбинира Арбутин со навлажнувачки состојки за да ја подобри способноста за избелување,и ги става Мадекасозид и Алантоин за зголемување на кожата’бариерата за толеранција.Секојдневна употреба пред спиење за да помогне во намалувањето на пигментираните дамки,и промена на бојата на кожата.Со овој сјај и воден серум со инјектирање во кожата од ден на ден,нерамниот тен на кожата може да се униформира;Згора на тоа,може да го инхибира формирањето на меланин и да се врати во сјајни и здрави услови. Употреба:По чистење и кондиционирање на кожата,нанесете соодветна количина на кожата.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Формулата содржи прочистување и висок процент на ниацинамид*,во комбинација со Пантенол за подобрување на обновувањето на кожата.Редовната употреба може да ја направи кожата пофлексибилна и може драматично да ја осветли кожата. *Ниацинамид е форма на витамин Б3 широко користен во суплементи и кожа-производи за нега.Истражувањата покажуваат дека ниацинамид дава многу придобивки за нашата кожа.Одржувајте го нивото на керамид во кожата,содржината на влага на кожата,и ја подобрува микроциркулацијата на дермисот.Ниацинамид не само што има функција на избелување на кожата туку има и анти-воспалително помага при воспаление на кожата и може да ја подобри кожата’на здравјето. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Високо-Серумот за перформанси комбинира неколку ефикасни фактори за осветлување за да изгради беспрекорна кожа.Формулата го намалува изгледот на досада и го изедначува тонот на кожата.Редовната употреба може да го забави производството на меланин предизвикано од изложување на сонце,осветлување на постоечките темни дамки и лузни од акни. Клучни состојки:Транексамична киселина,Арбутин,Пантенол,Ниацинамид,Бакучиол,Вегански екстракти за избелување Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Извонреден спој на транексамична киселина и ниацинамид што ќе ја открие вашата кожа’вистинскиот сјај.Збогувајте се со темните дамки бидејќи оваа моќна формула работи неуморно за да го врати беспрекорниот и изедначен тен.Транексамична киселина открива посветлен и поеднаков тон на кожата.Ниацинамид,вистински херој во мултитаскинг,го балансира производството на себум,ги минимизира порите,и ја зајакнува вашата кожа’заштитна бариера.Заедно,овие моќни состојки синергетски ги избледуваат темните дамки,оставајќи го лицето чисто,прозрачна,и полн со самодоверба. Клучни состојки:Транексамична киселина,Ниацинамид Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.Се препорачува да се користи навечер за најдобри резултати.Ве молиме комбинирајте со производи за сончање доколку се користат во текот на денот. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.