Серум со гликолна киселина

Серум со гликолна киселина Производители, добавувачи-MICHELSON BIOTECH CORP.
Нашата компанија е специјализирана за производство, снабдување и извоз на Серум со гликолна киселина. Со стабилна основа на производство и канал на снабдување, ние се одржи многу квалификувани добавувачи како долгорочни партнери за соработка, кои се надлежни да ги задоволи нашите клиенти со високо квалитетни производи и добра услуга. Тука, ние се надеваме да влеземе во кооперативни односи со луѓе од целиот свет, врз основа на рамноправност и взаемна корист со цел да се развие нашата заедничка prospect.Also, ние искрено добредојде купувачи во странство да прават бизнис и подобрување на пријателство со нас.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Серум со гликолна киселина, треба да знаете за највисок квалитет на Серум со гликолна киселина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan.
Ние сме pround дека нашата

Серум со гликолна киселина

се користат во целиот свет во широк спектар на престижни објекти и events.Their домот apprearance е додадете на вашата прекрасна активност. Ве молиме слободно контактирајте со нас за подетални информации.
  • Серум со гликолна киселина - Glycolic Acid Serum
Серум со гликолна киселина
модел - Glycolic Acid Serum
pH приближно 3.Формулата 6 содржи гликолна киселина со повеќе антиоксиданси и состојки за заживување внатре за најдобра ефикасност и помала иритација.Тоа помага да се исчистат порите,намалување на фините брчки,и ги избледуваат темните дамки.Покрај тоа,формулата истовремено предизвикува хидратација на кожата при пилинг на мртвата кожа.Серумот го подобрува изгледот на текстурата на кожата со континуирана употреба,оставајќи ја вашата кожа посвежа,посветла,и помек.

Употреба:
Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта.

Забелешка:
Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.
Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.
Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.
Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Комбинирана формула на салицилна киселина(БХА)и алфа хидрокси киселини(АХА)може да ги ексфолира остатоците од кожата како сабо,порите,и флеки.Таа промовира површна ексфолијација и обновувањето на кожата е особено ефикасно.Редовната употреба може да ги намали видливите знаци на стареење и да ја обнови состојбата на кожата со јасност и цврстина. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот содржи 5~15%Манделинска киселина(во зависност од вашиот производ)во комбинација со хијалуронска киселина за безбедно пилинг.Нежната формула ја прави помалку иритирачка за кожата и функционира како моќен обрт на кожата-активирачка способност да ги победи акните,досадна кожа,нерамна текстура,хиперпигментација,фини линии и брчки,што резултира со поживописни,младешки изглед. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
За отстранување на досада и грубост,формулата помага да навлезе во затнатите пори и потоа ја раствора нечистотијата и вишокот секрет на себум.Може да го осветли тенот и да го минимизира изгледот на стареењето.Спојот на алфа хидрокси киселина и бета хидрокси киселина создава моќна хемиска ексфолијација за разградување на црните и белите точки.Редовната употреба може да спречи избивање и да ги отстрани недостатоците предизвикани од стареењето,оштетување на сонцето,и лузни од акни. Клучни состојки:Алфа хидрокси киселина,Бета хидрокси киселина,Мадекасозид Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.