Серум за тонирање

Серум за тонирање Производители, добавувачи во Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. е една од професионални Серум за тонирање производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.
Најдете и купете Серум за тонирање по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Серум за тонирање во Taiwan.
Ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. Ние сме почестени да добиете барања. Ние сме желни да прават бизнис со вас. Надевам дека ќе може да се најдат на специфичните

Серум за тонирање

од нашите производи.
  • Серум за тонирање - MD Toning Serum
Серум за тонирање
модел - MD Toning Serum
Нежна pH вредност 5.0 формула која содржи манделична киселина и растение-добиените состојки за смирување на кожата го намалуваат вишокот на производство и акумулација на маснотии на кожата,и го намалува воспалението.Го подобрува изгледот на текстурата на кожата и визуелната јасност за секојдневна употреба наутро&вечер.

Употреба:
Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Балансирана формула развиена за мрсна и комбинирана кожа,Салицилна киселина и растение-добиено масло-контролните состојки помагаат да се регулира вишокот на секреција на маснотии на кожата,постигне двоен баланс на маслото-влага,и ја прават кожата здрава pH вредност и ги затегнува порите.Редовната употреба исто така може да ги одржува порите чисти,незатнат и спречува појава на акни во иднина.Со чиста-од флеки,ја чисти и балансира состојбата на кожата,градење на многу поздрав тен. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Серумот е комбиниран со цинк глуконат и бакар глуконат,и засилен со витамини Б2,Б3,и Б6.Ја балансира секрецијата на маснотии во порите и ја подобрува содржината на влажноста на кожата.Функцијата е побрзо да ги регулира состојбите на кожата и да ја ублажи иритацијата и чувствителноста.Како дневен серум за хранливи материи,ги намалува проблемите со кожата предизвикани од прекумерната акумулација на маснотии и затнувањето на порите. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Специфично дизајниран за рамнотежа на кожата,содржи благи состојки за пилинг и хидратација кои обезбедуваат смирувачки агенси за кондиционирање на кожата.Со намалување на прекумерното производство на маснотии во кожата,формулата воспоставува здрава рамнотежа на влажноста на кожата,и овозможува подобра природна бариера на кожата.Нежно ги отстранува старите калуси и загадувачи од кожата’s површина,минимизирање на димензиите на порите.Преку испорака на концентрирана мешавина на хранливи материи до епидермисот и задржува соодветна влажност,добивате избалансиран,здрав,и чиста кожа по редовна употреба. Клучни состојки:БХА,Ниацинамид,Витамин Б5,Б6,Бисаболол Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.