Крем за заштита од сонце

Информации за Крем за заштита од сонце Производител, добавувач од Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. беше основана за производство, снабдување различни Крем за заштита од сонце. Добро обучени и искусни инженери се посветени на прецизност и работа на оптимизација за да се обезбеди сите производи се доставуваат во висок квалитет по конкурентни цени. Ние сме убедени дека ние сме во состојба да ги задоволат вашите барања строго со краток увод време, стабилен квалитет и, исто така, високо конкурентна цена. Ако има нешто што би сакале да дознаете повеќе за нашите производи, контактирајте не денес!
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Крем за заштита од сонце. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Крем за заштита од сонце кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Посетете го нашиот изложбен салон и други веб делови сега да дознаете повеќе за

Крем за заштита од сонце

, А потоа да стапат во контакт со нашите странски трговски претставници денес за вашите извори needs.We ќе ви овозможи со примероци, како е можно поскоро.
  • Крем за заштита од сонце - Skin Sunblock Cream
Крем за заштита од сонце
модел - Skin Sunblock Cream
Лесниот крем за сончање со висока UVA/УВБ заштитата и интензивните антиоксидантни својства создаваат бариери и секојдневно ја штитат кожата од оштетување на сончевата светлина.Не-мрсна текстура е корисник-пријателски без да остават бел гипс,примање на свежо,росен изглед на вашата кожа.

Формулата за SPF и Star Rate(PA)се прилагодливи.

Употреба:
Нанесете ја кремата приближно 30 минути пред да ја изложите на сонце.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Ова широко-Лосион за сончање со спектар функционира совршено против УВ-А и УВ-Б зраци кои доведуваат до изгореници од сонце и предвремено стареење.Кога го користите свилениот лосион,создава лесен слој на заштита,не оставајќи мрсни остатоци и бел филм.Покрај тоа, лесно се исплакнува со вода без ризик да предизвика избивање. Формулата за SPF и Star Rate(PA)се прилагодливи. Употреба:Ве молиме протресете го шишето некое време пред употреба.Нанесете мала количина на целото лице,вратот,рамо,рака,и другите изложени делови од телото нежно. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Широката-спектар SPF 10~50+кремаста формула ги покрива сите основи за да ја спречи вашата кожа од штетните УВ зраци и добро делува под шминка.Заедно со хидрантните придобивки,нанесувањето на кремот секој пат нуди сјај и кадифена завршница.Секојдневната употреба може да спречи губење на еластичноста,нерамномерен тон на кожата,и знаци на стареење. Формулата за SPF и Star Rate(PA)се прилагодливи. Употреба:Нанесете ја кремата приближно 20 минути пред да бидете изложени на сончева светлина. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Повеќекратното-функција ББ крем со хидратантен&смирувачки својства нуди природен-изглед на покривање што ги замаглува флеките без да ја затрупува кожата.Со зголемено ниво на хидратација,создава чувство на росна и свежо чувство.Кремот содржи состојки за заштита од сонце за да се изградат бариери во текот на денот за дополнителна сончева светлина и загадувачи. Формулата за SPF и Star Rate(PA)се прилагодливи. Употреба:Нанесете на саканите области на кожата со BB крем по чистење и основните процеси за нега на кожата,или непосредно пред чекорите за шминкање. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи