Серум за контрола на масло

Серум за контрола на масло по најдобра цена во Taiwan.
Ние сме експерт Серум за контрола на масло производителот, набавувачот и извозник, фабрика во Taiwan. Ние нудиме на нашите клиенти со широк спектар на производи кои се совпаѓаат со строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран извозникот. Ве молиме контактирајте не ако сте слободни.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Серум за контрола на масло. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Серум за контрола на масло кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Ние го цениме коментари секој клиент за нашата

Серум за контрола на масло

, Бидејќи тие се важни бази кои ние може да се развие и истражување на нови спецификации постојано. Сите видови на бизнис корпоративни планови се добредојдени да контактирајте не.
  • Серум за контрола на масло - Zn Oil Control Serum
Серум за контрола на масло
модел - Zn Oil Control Serum
Серумот е комбиниран со цинк глуконат и бакар глуконат,и засилен со витамини Б2,Б3,и Б6.Ја балансира секрецијата на маснотии во порите и ја подобрува содржината на влажноста на кожата.Функцијата е побрзо да ги регулира состојбите на кожата и да ја ублажи иритацијата и чувствителноста.Како дневен серум за хранливи материи,ги намалува проблемите со кожата предизвикани од прекумерната акумулација на маснотии и затнувањето на порите.

Употреба:
Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Балансирана формула развиена за мрсна и комбинирана кожа,Салицилна киселина и растение-добиено масло-контролните состојки помагаат да се регулира вишокот на секреција на маснотии на кожата,постигне двоен баланс на маслото-влага,и ја прават кожата здрава pH вредност и ги затегнува порите.Редовната употреба исто така може да ги одржува порите чисти,незатнат и спречува појава на акни во иднина.Со чиста-од флеки,ја чисти и балансира состојбата на кожата,градење на многу поздрав тен. Употреба:Нежно нанесете неколку капки серум на кожата навечер.Се препорачува да се користи во текот на ноќта. Забелешка:Ве молиме избегнувајте сончева светлина придружена со крема за сончање или облека по нанесувањето на серумот.Дон’да го користите за новороденчиња,децата,и бремени жени.Избегнувајте чувствителни,лупење,или компромитирани области на кожата.Се препорачува тестирање на лепенка пред употреба. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Нежна pH вредност 5.0 формула која содржи манделична киселина и растение-добиените состојки за смирување на кожата го намалуваат вишокот на производство и акумулација на маснотии на кожата,и го намалува воспалението.Го подобрува изгледот на текстурата на кожата и визуелната јасност за секојдневна употреба наутро&вечер. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Специфично дизајниран за рамнотежа на кожата,содржи благи состојки за пилинг и хидратација кои обезбедуваат смирувачки агенси за кондиционирање на кожата.Со намалување на прекумерното производство на маснотии во кожата,формулата воспоставува здрава рамнотежа на влажноста на кожата,и овозможува подобра природна бариера на кожата.Нежно ги отстранува старите калуси и загадувачи од кожата’s површина,минимизирање на димензиите на порите.Преку испорака на концентрирана мешавина на хранливи материи до епидермисот и задржува соодветна влажност,добивате избалансиран,здрав,и чиста кожа по редовна употреба. Клучни состојки:БХА,Ниацинамид,Витамин Б5,Б6,Бисаболол Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.