Глутатион серум

Висок квалитет и најдобра цена Глутатион серум во Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. е еден од најголемите производители на Глутатион серум in Taiwan. Ние извоз на нашите производи сите на светот, и уживаат во добра репутација за нивниот супер квалитет и најдобра цена. Набавка на нови и квалитетни производи за нашите клиенти е целта на нашата компанија. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Глутатион серум по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Глутатион серум.
Нашите

Глутатион серум

се усвоени од страна на многу компании и се успешно извезуваат во различни земји во светот. Сега ние искрено се очекува да се развие долгорочна соработка со вас.
  • Глутатион серум - Glutathione Revival Serum
Глутатион серум
модел - Glutathione Revival Serum
Серумот комбинира глутатион*,ефикасен антиоксиданс против стареењето на кожата,со ултра-нискомолекуларна хијалуронска киселина,чија молекуларна големина е помала од 100 kDa за да се направи апсорпцијата полесна и побрза.Оваа комбинација ќе направи секоја капка серум да навлезе во подлабоките нивоа на кожата со навлажнување одвнатре..Со редовен третман на серумот,значително го намалува формирањето на фини линии и ја зголемува еластичноста на кожата.

*Глутатион(GSH)широко постои во клетката на животните и растенијата,а исто така е молекула која се наоѓа природно во човечкото тело која е направена од аминокиселините-глицин,Л-цистеин,и Л-глутамат.

Употреба:
  1. Притиснете го копчето на капачето и направете го глутатионот во прав да падне во серумот.
  2. Протресете го серумот,за да може добро да се измеша.
  3. Заменете го полна капачето.
  4. Нанесете на лицето по чистење и тонирање.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
S1 GHK-Cu СуштинаКожа-пријателска формула комбинира висока-крајни технологии за насочување на повеќе знаци на стареење на кожата одеднаш.Клучната состојка бакар пептид,познат и како бакар-GHK(или GHK-Cu)е извонредно регенеративно соединение кое може да помогне во оживување на оштетената кожа предизвикана од сонцето и другите фактори на животната средина. Производите што содржат бакар се здобија со зголемена популарност во анти-стареење на пазарот за нега на кожа во текот на изминатите децении.Бакар-GHK како анти-состојката што старее може да игра улога во намалувањето на брчките на кожата,опуштеност,и грубост.Овие промени,како и недостатокот на иритантност,му даде на бакарот важен статус во анти-стареење на пазарот за нега на кожа. S2 активирачки активаторСодржи биотиноил трипептид,Палмитоил трипептид-5,Палмитоил тетрапептид-7,Палмитоил олигопептид.Тие дејствуваат важно во рецептот,не само што го зголемува својот фокус на целокупното здравје на кожата, туку и ја подобрува стабилноста и активноста на GHK-Cu по мешањето заедно. Употреба: Отворете ги капачињата од шишињата S1&S2,истурете го S2 Triggering Activator во S1 GHK-Cu Суштина,вметнете ја капачката во шишето S1 и цврсто затворете,потоа нежно протресете го 15 секунди. Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Најдобар период на употреба,во рок од еден месец по мешањето. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Кожата-пријателска формулација која е дизајнирана заедно од клиниките за кожа&нашата лабораторија.комбинира Ерготионеин*и високо прочистена хијалуронска киселина заедно.Ги намалува знаците на стареење како што се фините линии,динамични и изразни брчки.Со редовна употреба,помага да се зајакне бариерата на кожата против загадувањето на воздухот и слободните радикали. *Ерготионеинот главно се извлекува од печурките,а тоа е антиоксидантна аминокиселина која природно се јавува во телото.Не-токсични и чувствителни за човечкото тело,тоа е безбеден и силен анти-состојка за стареење. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Мешавина со висока концентрација на хијалуронска киселина и бакучиол*е супер анти-формула за стареење за лекување на брчки и хиперпигментација.За континуирана употреба,може да ги намали брчките,подобрување на цврстината на кожата,и ја намалуваат појавата на порите.Најдобар начин да се одржи супер меко,млад,и свилена кожа. *Бакучиолот главно се добива од семиња и лисја на растението Psoralea Corylifolia(Бабчи),кој е широко користен како лек во Кина и Индија.Се гледа како природна алтернативна состојка на ретинол,тој е многу побезбеден и понежен од Ретинол, но ја има истата ефикасност. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Новата развиена формула за фини линии и знаци на стареење.Нежна и кожа-пријателски анти-стареењето пептиди работи добро за повеќето типови на кожа.Антиоксидантните активни состојки се фокусираат на кожата’механизам за стареење,го инхибираат стареењето и промовираат регенерација на клетките.Со одлична хидратантна способност,го намалува губењето на влажноста на кожата,и обезбедува повеќе амино киселини кои ја негуваат кожата,оставајќи ја кожата мека и мазна.Кожата ќе стане поздрава и поцврста,ја враќа еластичноста и ги намалува брчките долго-термин користење. Клучни состојки:Анти-стареење на пептиди,Ресвератрол,Ниацинамид,Пантенол,Хијалуронска киселина Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.