Керамидна суштина

Керамидна суштина Производител, добавувач-MICHELSON BIOTECH CORP.
Ние често ги подобриме нашите производи, како што секој технологија промени во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Керамидна суштина ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Керамидна суштина. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Керамидна суштина кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Компанијата е основана многу години и е професионално фабричко производство, снабдувач на Керамидна суштина Со долгогодишно искуство акумулирано. Имаме извонредни перформанси во индустријата. Производите имаат стабилен квалитет и високо конкурентни цени. Обезбедете најдобри производи и обезбедете ги најдобрите услуги. Имаме најдобри способности за добро управување и иновативниот развој продолжува да воспоставува долгорочни деловни односи со клиенти од целиот свет.
  • Керамидна суштина - Ceramide Skin Essence Oil
Керамидна суштина
модел - Ceramide Skin Essence Oil
Формулација за длабоко обновување на кожата која комбинира Керамид*и Squalane обезбедуваат флексибилни својства на кожата.Освежување без маснотии е погодно за секаков тип на кожа,особено за сува или оштетена кожа.Долгиот-Терминската употреба би помогнала во поправка на кожните бариери,служи како одбрана од надворешно загадување.Исто така, ја задржува влагата во кожата против сувост и иритација.

*Керамидот е масло-растворлив природен навлажнувачки фактор,важна мрсна активна состојка во човечкиот роговиден слој.

Клучни состојки:
Керамид,Сквалан,Токоферол(Витамин Е)

Употреба:
По чистење и тонирање на кожата,нежно нанесете неколку капки серумско масло на лицето наутро и навечер.

Забелешка:
Мрсна или комбинирана/измешани-тип на кожа,Ве молиме избегнувајте го делот за масло или разредете го со тонер за подобри резултати.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи
Enquiry Now
производи Листа
Растение-изведен Сквалан*Серумот дава омекнување и негување на кожата веднаш,ги надополнува меѓуклеточните липиди и ја подобрува кожата.Целта е да се смири сувата и испукана кожа,особено се препорачува за сува и оштетена кожа.Кожата ќе се обнови во полна и цврста по континуирана употреба. *Сквален е не-комедогена состојка.Може да се нанесе и на косата за да се зголеми сјајот,заштита од топлина,и намалување на кршењето. Клучни состојки:Сквалан,Сквален,Токоферил ацетат Употреба:По чистење и тонирање на кожата,нежно нанесете неколку капки серумско масло на лицето наутро и навечер. Забелешка:Мрсна или комбинирана/измешани-тип на кожа,Ве молиме избегнувајте го делот за масло или разредете го со тонер за подобри резултати. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Со витамин Б5(*Д-Пантенол)и ниско~висока молекуларна големина на хијалуронска киселина која се собира во оваа не-формула за мрсна хидратација,може да ја поддржи бариерната функција на кожата со привлекување и задржување на влагата во кожата.Серумот дополнително го намалува транс-загуба на епидермална вода,нежно ја смирува испуканата кожа. *Д-Пантенолот е професионалец-витамин на витамин Б5 за обезбедување на површината и долу-површинска хидратација додека помага за поправка на кожата и анти-иритирачки функции. Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Комплексната формула е дизајнирана според составот на*Природни навлажнувачки фактори(НМФ).Не-мрсниот серум за хидратација нежно ја смирува грубоста и сувата кожа.Со редовна употреба,може да го задржи надворешниот слој заштитен и добро-навлажнета од кожата. *Природни навлажнувачки фактори(НМФ)се составени од повеќе амино киселини,триглицериди,уреа,керамиди,глицерин,хијалуронска киселина,и многу други соединенија кои природно се присутни во човечката кожа. Клучни состојки:Каприлик/Каприк триглицерид,Глицерин,Хијалуронска киселина,Амино киселина,Уреа,Алантоин,Керамид Употреба:Нанесете на лицето по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.