Серум Бакучиол

Серум Бакучиол Производители. Купете висок квалитет Серум Бакучиол од Taiwan.
MICHELSON BIOTECH CORP. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Серум Бакучиол in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Серум Бакучиол. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Серум Бакучиол кои нудат најдобра цена во Taiwan.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија развива и произведува различни видови на

Серум Бакучиол

. Преку континуирано оптимизација и иновации, ние? Ќе се обидеме нашите најдобри да им понуди на искрена услуга за нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не ако сте слободни.
  • Серум Бакучиол - Bakuchiol without Retinol Serum
Серум Бакучиол
модел - Bakuchiol without Retinol Serum
Формулацијата меша висока концентрација на навлажнувачки агенси со Бакучиол*,природна алтернатива на ретинол,за намалување на брчките,фини линии,врана’стапалата,и обновување на грубата текстура на кожата.Доколку е континуирана употреба,може да го сортира нерамниот тон на кожата,вратете ја густината,зајакнување на цврстината,и го измазнуваат тенот.

*Бакучиолот главно се добива од семиња и лисја на растението Psoralea Corylifolia(Бабчи),кој е широко користен како лек во Кина и Индија.Се гледа како природна алтернативна состојка на ретинол,тој е многу побезбеден и понежен од Ретинол, но ја има истата ефикасност.

Употреба:
Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.

Услуга за приспособување:
Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.
Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн.

Бесплатен примерок:
Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите.

Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.
Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Enquiry Now
производи Листа
Серумот содржи колаген&Хидролизиран протеин од сусам за подобрување на видливите знаци на стареење како груби брчки,фини линии и веднаш ја навлажнуваат кожата.Тој игра улога во оживување на изгубената еластичност предизвикана од природниот процес на стареење и израмнување на длабоките линии на лицето.Секојдневната употреба може да ја затегне опуштената кожа,што го прави поздрав и поцврст. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата.Подобро да се користи пред основата за шминка. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Комбинацијата на CoQ10 и пептиди за зацврстување е фокусирана на затегнување на кожата и анти-стареење.Тоа помага да се намали појавата на фини брчки и ја подобрува еластичноста на кожата,хидратација,и дебеличка.Секојдневната употреба ја надополнува исхраната,поддржува долго-термин анти-ефекти на стареење на кожата,и ја враќа затегнатоста и густината со поздрав сјај. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи.
Извонредната формула е индицирана за луѓе кои имаат виси,уморен,и мрзливи лица.Со составот на високо-активен анти-агенси за стареење и зацврстување внатре.Обезбедува сила и еластичност што ја одржува кожата цврста и еластична.Со неколку капки дневно,може да хидрира и да ја зајакне влажноста и хранењето по нанесувањето,подмладување со помлад и поздрав изглед. Употреба:Нанесете на лицето и грлото по чистење и тонирање.Нежно измазнете во кожата. Услуга за приспособување:Формула:Придобивки за кожата,состојки,текстура,арома и маркетиншки тврдења.Пакет:Приватна ознака,OEM/ОДМ/OBM дизајн. Бесплатен примерок:Достапно со курирска такса што ја плаќаат клиентите. Произведено од cGMP фабрики кои се сертифицирани со GMP и ISO22716.Козметика PIF,СДС,COA,а достапни се и извозни документи